Büyük İstanbul Mitingi yolundaki vatandaşlar Yeni Şafak’a konuştu: Erdoğan’ın eserlerine çizgi çekilmesine izin vermeyeceğiz

İstanbullular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştireceği Büyük İstanbul Mitingi için sabahın erken saatlerinde yollara düştü. Anadolu yakasından otobüs ve metroların yanı sıra feribot, vapur ve motorlarla alana doğru yola çıkan vatandaşlar akın akın miting meydanına gitti.

Tarihi mitinge tanıklık etmek için toplu taşıma araçlarına akın eden oluşturan vatandaşların oluşturduğu yoğunluk, Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz’ün kamerasına yansıdı.

“Ben sadece Erdoğan’ın arkasında olmak istiyorum”

Hayatında ilk kez bir mitinge gittiğini söyleyen bir vatandaş,

“Tüylerim diken diken şu anda. Ben sadece Erdoğan’ın arkasında olmak istiyorum. Gümbür gümbür geleceğine de inanıyorum. Erdoğan’ın yaptıklarının üzerine bir çizgi çekilmesine asla izin vermiyorum.”

diye konuştu.

“Biz üzerine para versek yine gideriz”

Mitinge gidenlere ödeme yapıldığı yönündeki iddialara cevap veren vatandaş şunları söyledi:

“Para veririz üstüne. Biz de her şey gönüllü. Bay bayla mı karıştırdınız acaba? Biz üzerine para versek yine gideriz. Yaptıklarını görmek lazım. Kör olmamak lazım. İzliyor musun? Ben bütün televizyonları izliyorum. Erdoğan’ın reklamlarında yaptıklarını sayıyor. Gurur duyuyorum. Öbürünün yaptıkları…Kalp yapıyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir