Yeniden Refah Partili Aydal: Elif Erbakan çok net cümlelerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu ifade etti

Cumhur İttifakı’na katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Necmettin Erbakan’ın kızı Elif Erbakan’ın Cumhur İttifakı’na katılma kararına karşı çıktığını söyledi. Doğan, “Elif Erbakan hanımefendi, Hoca’mın değerli bir kızıdır. MKYK üyemizdir. Çok net cümlelerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu ifade etti” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, TELE1’de Hakan Aygün ve Gizem Fidan’ın sunduğu ‘Fikir Kulübü’ isimli programa konuk oldu. Aydal, programda gündeme dair değerlendirmelerinin yanı sıra Cumhur İttifakı’na katılmaları ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Aydal şunları söyledi:

“Elif Erbakan hanımefendi Hoca’mın değerli bir kızıdır. MKYK üyemizdir. Başlangıçta çok net cümlelerle Cumhur İttifakı’na karşı olduğunu ifade etti. Biz bütün düşüncelerimizi net söyleriz. Genel başkana bir danışman hükmündeyiz. Sonunda siyasi riski alacak kişi Genel Başkan Fatih Erbakan’dır. Elif hanım söylemiş olabilir ama partimiz aile şirketi değil. Erbakan Hoca’nın damadı, Elif hanımın eşi de ‘katılalım’ dedi. Orada ben bir espri yaptım Elif hanıma. Dedim ki, ‘Önce aranızda bir anlaşın evde sonra şey edelim’ dedim. Toplantı sonunda itiraz edenler bile her biri genel başkana, ‘Düşüncemiz bu ama siz ne karar verirseniz uyacağız’ dediler.”

TIKLAYIN | Elif Erbakan’ın, ağabeyi Fatih Erbakan’ın kararına tepkili olduğu iddia edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir