Garibanın Yüzü Güler mi? 100 Dolarlık Bedava Oyun Epic Games Store Hesaplarından Uçtu

Dün gece Epic Games Store’da meydana gelen bir hata oyunculara adeta bayram ettirmiş, Steam’de ön sipariş fiyatı 100 TL olan Suicide squad: Kill the Justice League bedavaya alınabilir olmuştu. O hata için Epic Games Store’dan herkesin gelmemesi için içten içe dua ettiği adım geldi.

Hem 100 dolar değerindeki digital deluxe sürümü, hem de 70 dolarlık temel sürümü bedava alınabilen oyunu kütüphanelerine ekleyen oyuncular ise başlarına gelebileceklerin farkındaydı.

?

Ve korktuğumuz başımıza geldi. Epic Games Store Suicide Squad: Kill the Justice League’i hesaplarına bedava eklemiş oyunculardan oyunları birer birer geri almaya başladı.

Oyunun sayfasını önce Türkiye’den erişime kapatan Epic Games Store sonrasında ise oyunu kütüphanelerine eklemiş oyuncuların hesaplarından otomatik iade işlemi başlatarak oyunu geri aldı.

Epic Games Store’da benzer bir durum daha önce de Death Stranding için yaşanmıştı.

Yeni yıl dönemi boyunca her gün bir bedava oyun hediye eden Epic Games Store’un sürpriz oyunu Death Stranding olmuş, ancak meydana gelen bir hata sonucunda oyunun temel sürümü yerine Director’s Cut versiyonu verilmişti. Oyunun bu versiyonuna hata sonucu kavuşan oyuncular oyunlarının kalıcı olmasını beklerken Epic Games bu oyuncuların sürümlerini temel oyunla değiştirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir