Konak Belediyesi’nde taciz, olay yargıda: ‘İntihar ederim’ dedim

Gamze İşler

İzmir CHP’li Konak Belediyesi’nde CHP’li 4 dönemdir Meclis Üyesi M.D. Konak Belediyesi’nde işe girmek isteyen evli R.G.B. ‘ye 23 yaşındaki genç kadına “seni belediyede işe aldıracağım” vaadi ile taciz ettiği iddiası savcılığa taşındı.

Evli olan R.G.B., savcılığa verdiği ifadesinde, meclis üyesi olan M.D. ile kayınvalidesi aracılığı ile tanıştığını ve olay günü Konak Belediyesi’ne gittiğini kaydetti.

Eylül aynın ilk haftası gerçekleşen görüşmede meclis üyesi M.D.’nin belediyenin önüne araçla gelip kendisini aldığını anlatan genç kadın, yaşananları şöyle anlattı:

“Menderes tarafına doğru gitmeye başladık. Meclis üyesi M.D.’ye beni nerede işe sokacağı konusunda sorular sordum. O da bana ‘’O iş bende bir yerden haber bekliyorum’’ dedi. Ben işle ilgili konuşmaya devam ederken bana ‘’çocuk yapmayı düşünüyor musun, ayrı bir ev istersen sana eşyalı bir daire kiralayabilirim, maddi sıkıntın olursa beni ara dedi.”

“ARACIN KAPISINI AÇARAK ‘İNTİHAR EDERİM’ DEDİM”

Gaziemir’deki bir AVM‘nin olduğu yere geldiğimizde elleriyle bacaklarıma dokunmaya başladı. Ellerimle ellerini bacaklarımdan çektim ve rahatsız olduğumu yapmamasını söyledim. Fakat o bacaklarıma dokunmaya devam etti ve pantolonumun fermuarını açmaya çalıştı. Menderes’e geldiğimizde ise orman yangını var diyerek aracı ormana sürdü. Ben iyice korktum ve hareket halindeyken aracın kapısını açarak intihar ederim eve dönmek istiyorum dedim. Tacizi bıraktı. Geri döndüğümde eşimi arayarak olanları anlattım. Önce bir hastaneye giderek rapor almak istedim ama hastane rapor almak için önce karakola gitmemiz gerektiğini belirtti. Gaziemir Polis Merkezine giderek şikayetçi ve davacı oldum.

OLAY YARGIYA TAŞINDI

Yaşanan olay sonrası kayınvalidemle CHP Konak İlçe başkanlığına giderek olayı anlattık ve M.D. isimli şahıs ile ilgili şikayet dilekçesi vermek istedik. Disiplin kurulu olmadığı gerekçesiyle bizi CHP İl Başkanlığına yönlendirdiler. Olay yargıya taşınmış durumda. CHP İl Başkanlığına da dilekçe verdik.”
Konak Belediyesi’nde yaşanan taciz olayı yargıya taşındı.

Söz konusu iddiaları sormak için Meclis Üyesi M.D’yi ısrarla arayıp mesaj bıraktık. Ancak tüm arama ve mesajlarımıza rağmen tarafımıza dönüş sağlanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir