Zeydan Karalar’dan Ünlü Yönetmene Anlamlı Ziyaret

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu’nu Türker İnanoğlu Vakfı’nda (TÜRVAK) ziyaret etti.

Karalar, Türker İnanoğlu’na, 30. Adana Altın Koza Film Festivali Ödül Gecesi’nde, sağlık sorunları nedeniyle almaya gelemediği emeğe saygı plaketini takdim etti. Ziyarette Adanalı Belgesel Üstadı-Adana Altın Koza Film Festivali Yürütme Kurulu Üyesi Nebil Özgentürk de bulundu.

Zeydan Karalar, “Bu ödül elbette size layık değil. Türk sinemasına olağanüstü katkılarınız var. Sizin yeriniz doldurulamaz. Biz sizin eserlerinizi uzun yıllar izleyerek çok büyük mutluluklar yaşadık ve yaşayacağız. Altın Koza sinemaya emek veren hiç kimseyi unutmuyor fakat sizin yeriniz herkesten farklı. Bu ödülümüzü kabul buyurursanız bize onur verirseniz” dedi.

Altın Koza Film Festivali Türkiye’nin en önemli film festivali olduğunu ifade eden Karalar, “Sizin de arz ettiğiniz gibi önemli filmler Adana’da beğenilerek Türkiye geneline yayılıyordu. Bunun iki temel nedeni var. İlki Adana halkının sinema öngörüsü ve sanat sevgisi. İkincisi de Adana’nın çok sayıda değerli sanatçı yetiştirmiş olması. Elbette sizin bunu görmeniz, ortaya çıkarmanız da bunu pekiştirdi. O açıdan size çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türker İnanoğlu da Zeydan Karalar’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Buluşmada Türker İnanoğlu, Zeydan Karalar’a Giovanni Scognamillo’nun ‘Bay Sinema Türker İnanoğlu’, ‘Perdeden Beyaz Cama Türker İnanoğlu’nun Televizyon Anıları’ ile ‘Sinemaya Adanmış Bir Ömür Türker İnanoğlu’ kitaplarını imzalayarak hediye etti.

İnanoğlu, Bay Sinema kitabını, “Sevgili Başkanım, sizi yeni tanıdım ama ilk andan itibaren size bağlandım diyebilirim. Sevgi ve saygılarımla…” sözleriyle imzaladı.

‘KATKI SAĞLAMAYA HAZIRIM’

Türker İnanoğlu ziyarette, “Hem siz hem de Altın Koza Film Festivali sinemaya büyük katkı sunuyorsunuz. Bunu gözlüyorum. Katkılarınızı çok beğeniyorum. Ne zaman bir ihtiyacınız olursa bildirin, katkı sağlamaya hazırım” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir